Na zajęciach grupowych z psychologiem nasi uczniowie uczą się uważnie obserwować otoczenie, uwrażliwiają się na ważne niewerbalne aspekty w komunikacji. Ćwiczą spostrzegawczość, pamięć oraz utrzymywanie uwagi na wybranych rzeczach. Są uwrażliwiani na odczuwanie swojego ciała, poprzez uaktywnianie różnych jego części w zabawie. Zajęcia pomagają naszym uczniom stać się osobami świadomymi własnych emocji i zdolnymi do ich rozróżniania. Mają również możliwość doskonalenia umiejętności postrzegania drugiej osoby i rozpoznawania jej uczuć. Poznają różne sposoby nawiązywania relacji z innymi. Dowiadują się jakie są warunki dobrej współpracy i jaką rolę w skutecznej kooperacji odgrywa komunikacja.
Zajęcia indywidualne to czas poświęcony na wzmacnianie samoświadomości uczniów i doskonalenie samokontroli. Uczniowie dowiadują się jak rozpoznawać swoje myśli i przekonania, zarówno te pozytywne, jak i negatywne. Odpowiadają na pytania jak zadbać o przyjemności, jak stawić czoła lękom, jak kontrolować swoją złość i w jaki sposób się zrelaksować. Uczą się jak radzić sobie z nowymi i trudnymi sytuacjami w odpowiedni sposób. Poznają zasadę relacji pomiędzy tym, jak ludzie myślą, jak czują i co robią.
W zależności od potrzeb naszych podopiecznych, w porozumieniu z rodzicami, są również ćwiczone praktyczne umiejętności społeczne dotyczące takich umiejętności, jak np. samodzielne zakupy w sklepie.

Nie możesz kopiować zawartości tej strony

Skip to content