Mamy przyjemność poinformować, że przy Niepublicznej Terapeutycznej Szkole Podstawowej Bajka w Suwałkach prowadzonej przez Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów, działa Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja i Rozwój 2014-2020 finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Na terenie województwa podlaskiego działa jedynie pięć takich ośrodków, co czyni to miejsce jeszcze bardziej atrakcyjnym.
W ramach grantu objętych wsparciem zostanie minimum 200 osób stanowiących grupę docelową LOWE, tj. rodziców lub opiekunów dzieci realizujących obowiązek szkolny w tym rodziców lub opiekunów dzieci z niepełnosprawnością oraz osób dorosłych znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej lub społecznej.
Uczestnicy projektu zostaną poproszeni o wypełnienie ankiety mającej na celu zdiagnozowanie ich potrzeb edukacyjnych. Dzięki temu będziemy mogli stworzyć ofertę, która wpasowuje się w potrzeby naszej społeczności. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.
Chcemy, aby LOWE było miejscem, które wychodzi naprzeciw potrzebom edukacyjnym mieszkańców Suwałk, ale też takie, które przełamuje stereotyp „szkoły” i pokazuje jej zupełnie inne oblicze. Chcemy udowodnić, że powrót do edukacji, nie musi być „bolesnym” doświadczeniem.
Zakładamy, że będzie to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, rozwinie swoje zainteresowania, oraz pozna zupełnie nowe rzeczy. Tworzymy miejsce, w którym to dorośli będą dawali przykład, że uczyć się i rozwijać można przez całe życie.
W ramach projektu zaplanowaliśmy zajęcia językowe oraz szereg szkoleń interpersonalnych i warsztatów rozwijających, a wszystko to pod okiem wyspecjalizowanej kadry.
Więcej informacji można uzyskać pod adresem szkoleniapst@gmail.com lub kontaktując się z nami telefonicznie 508 111 314. Zachęcamy również do śledzenia naszej strony na Facebook-u, będą tam umieszczane harmonogramy zajęć oraz informacje o naborach.

Nie możesz kopiować zawartości tej strony

Skip to content