21 marca w godz. 10:00-14:00 w Centrum Rozrywki MK Bowling w CH Plaza w Suwałkach odbędzie się VIII Integracyjny Turniej Bowlingowy organizowany przez Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów. Turniej jest organizowany już po raz ósmy i jak co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem placówek specjalnych i integracyjnych z województwa podlaskiego i warmińsko – mazurskiego. W  turnieju weźmie udział 10 placówek z dwóch województw, czyli 60 zawodników i ich opiekunowie. Turniej rozgrywany jest w trzech kategoriach wiekowych: 7-12, 13-17 i 18-24. Jest to wyjątkowe wydarzenie, jedyne takie w północno wschodniej Polsce, które integruje dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe z niepełnosprawnościami w duchu zdrowej i radosnej sportowej rywalizacji. Wśród zawodników są tacy, którzy przyjeżdżają na nasz turniej od kilku lat, niezmiennie każdego roku.

Tegoroczny turniej został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Suwałk Czesława Renkiewicza oraz Honorowym Patronatem Kuratora Oświaty. Partnerem turnieju, bez którego nie zostałby on zrealizowany jest oczywiście nasz suwalski MK Bowling Plaza Suwałki, którego menager – Adam Legumina wspiera nas w organizacji całego wydarzenia i zapewnia wspaniałe i wyjątkowe puchary oraz niezapomnianą atmosferę.

O naszym turnieju niezawodnie pamiętają także nasi wspaniali sponsorzy, na których możemy zawsze liczyć:

Są to firmy: MALOW, SEJ-LES usługi remontowo-budowlane, BLO-TERM, CYMES  i inne. Jesteśmy bardzo wdzięczni za to, że suwalscy przedsiębiorcy dostrzegają potrzeby osób z niepełnosprawnościami.

Ideą Turnieju jest przede wszystkim uświadomienie lokalnemu społeczeństwu, jaką radość i rozwój dla osób z niepełnosprawnościami niesie ze sobą ich udział w życiu społecznym, w rywalizacji sportowej, w dyscyplinie, która może być dostępna dla każdego.

Nie możesz kopiować zawartości tej strony

Skip to content